Kocaeli Üniversitesi | Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği


Tüm Haberler

Tarih Haber Başlığı Açıklama Detay
02 Haziran Staj Duyurusu - Arş.Gör.Dr. Murat ÜNLÜ
Ekte verilen Ek-16 formunu staj yapılacak firmaya onaylattıktan sonra,   staj yapacağınız kurumdan staj süresince ücret alacaksanız, ne kadar ücret aldığınıza dair isminizin belirtildiği imzalı bir belge almanız gerekmektedir.   

Aldığınız bu belgeyi
 ve onaylı Ek-16 formunu aşağıdaki staj linkindeki excel dosyasına online olarak gerekli bilgileri girdikten sonra, bana (Arş.Gör.Dr. Murat ÜNLÜ) teslim ediniz.   

Excel dosyasında yer alan “İşletme IBAN NO” sütununu sadece ücret alacak öğrenciler dolduracaklardır. “Talep edilen Devlet Katkısı Tutarı” alacağınız ücrete göre bizim tarafımızdan girilecektir.   

Staj Linki: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cqCoTQyQAXPoMD4-3kyvjGkilyaeElxaJxRr-3qbBy4/edit#gid=1991217853         
NOT 1: Linkte verilen excel dosyasına gerekli bilgileri tam olarak doldurmamış öğrencinin ek-16 belgesi alınmayacaktır.   
NOT 2: Yaz okulunda ders alacak öğrenciler yaz okulu olduğu tarihler arasında staj yapamazlar.   
NOT 3: Zorunlu staj formunun (EK-16). Üst bölmesi öğrenci tarafından, orta bölmesi staj yapmayı düşündüğünüz şirket tarafından doldurulup, staj sorumlusuna staj başlamadan en az bir ay önce teslim edilir.   
NOT 4: 1 Temmuzda staja başlayacak olanlar en geç 1 Hazirana Perşembe gününe kadar ek-16 belgesini teslim etmeleri gerekmektedir.   
NOT 5: Staj yapılacak firmada en az bir adet elektrik mühendisi veya elektrik-elektronik mühendisinin bulunması gerekmektedir.   
NOT 6: Erasmus ile yurtdışında staj yapacak öğrencilerin sigorta ile ilgili herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur.   
NOT 7: Staja başlamadan bir hafta öncesinden, öğrenci sigortasının yattığına dair belgeyi Dekanlık SGK Biriminden temin edebilir.   
NOT 8: Öğrenci, zorunlu staj formunu (Ek-16) teslim ettikten sonra Dekanlık SGK Birimine staj defterini ve sicil fişini kendisini ilgilendiren kısımları doldurarak fotoğraf olan kısımları mühürletir. Mühürlenmeyen staj defteri ve staj sicil fişi geçersiz sayılmaktadır. Daha sonradan mağduriyet yaşanmaması adına öğrencilerimizin bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir.   
NOT 9: Staj tamamlandıktan sonra şirket tarafından sicil fişi ve defterin yazılı tüm sayfaları imzalanır ve kaşelenir.   

Staj için görüşme saatleri Salı günü 14:00-16:00 arasıdır.
   
(Staj belgelerini yukarıda aşağıda belirtilen gün ve saatlerde getirmeniz gerekmektedir. Belirtilen zaman dışında getirilen belgeler alınmayacaktır. Staj ile ilgili sorularınızı sadece yukarıda belirtilen saatlerde sorabilirsiniz.)     

Staj Esnasında Dikkat edilecek hususlar:
   
1) Öğrenci Staj Defteri'ni günlük olarak dolduracaktır. Tatil günlerine denk gelen günler staj defterinde bulunmamalıdır. Aksi taktirde staj eksik sayılır. 
2) Sistemde mevcut olan Staj Defteri'ni öğrencilerimiz el yazısıyla kendileri doldurabildiği gibi, bilgisayar çıktısı olarak da düzenleyebilirler. Fakat alınan çıktılar orijinal staj defteri kapağı formatında karton kapak yapılarak teslim edilecektir.  
3) Staj Sicil Fişi’nde şirkete ait mühür ve birim amirinin imzasının olması gerekmektedir. Sicil fişi kapalı bir zarfa konmalı ve zarf da mühürlenmelidir.
4) Staj Defteri’nde ise tüm sayfalarda birim amirinin imzası ve ilk sayfasında şirkete ait mühürün olması gerekmektedir. 
5) Staj Defterinin ilk sayfasındaki birim amirinin imzası kısmında, birim amiri olan elektrik mühendisi veya elektrik-elektronik mühendisinin Emo sicil numarası veya Diploma numarasının olması gerekmektedir.

Staj yapmadan önce http://mf.kocaeli.edu.tr/ogrenci/staj.php  sayfasındaki staj aşamaları kısmını dikkatlice inceleyiniz. 
Göster