Kocaeli Üniversitesi | Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği


Haber Detayı

Başlık: "MUHENDİSLİK FAKÜLTESİ 2016 MEZUNİYET TÖRENİ"

Haber Tarihi:
10 Ağustos 2016

Yayınlayan:
Bölüm Başkanlığı

Haber Açıklaması:
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç, Koruma Şirketler Grubu Yöneticisi Zümran Aracı, akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Tören açılış konuşmalarında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç mezun olan öğrencilere gelecek hedeflerinde başarılar dilediler. Öğrenciler adına ise Fakülte Birincisi Osman Gökçe duygularını aktaran bir konuşma gerçekleştirdi.

Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden 1591 öğrenci mezun oldu.

Törende, Fakülte Birincisi Osman Gökçe'ye plaketini ve hediyesini Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile Koruma Şirketler Grubu Yöneticisi Zümran Aracı, Fakülte İkincisi Sibel Sever'e plaketini ve hediyesini Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır ile Prof. Dr. Ahmet Küçük, Fakülte Üçüncüsü Büşra Bıyıkoğlu'na plaketini ve hediyesini Dekan Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Kaluç takdim etti. Mezuniyet töreninin açılışından sonra bölümler bazında törenler gerçekleştirildi. Kendi bölümlerinde dereceye giren öğrencilere plaket ve hediye verildi. Anı belgelerini öğretim elemanlarından teslim alan öğrenciler, törende son olarak kep atma sevincini yaşadılar.

Haber Resmi:

Haber Linki:
» http://bhi.kocaeli.edu.tr/muhendislikmezuniyet16.html